lokalizacja
NZOZ REVITAL System Medyczny
ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 77
40-635 Katowice
rejestracja telefoniczna
32 797 6000
603 227 449

Uwaga grypa!

Kończy się lato i zbliża się jesień. Już dziś warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed wirusem grypy. Grypa jest ostrą choroba zakaźną wywołaną przez wirusy, szczyt zachorowań przypada na styczeń, luty, marzec. Bardzo łatwo można zarazić się grypą przebywając w otoczeniu osoby chorej. Najlepszą formą zabezpieczenia się przed grypą jest szczepienie.
Pamiętajmy, że ważność szczepionki wynosi tylko jeden rok, dlatego szczepienie należy powtarzać co roku. Skuteczność szczepionek ocenia się na około 70-90%. Przed szczepieniem konieczna jest konsultacja lekarska.

PORADNIA NZOZ REVITAL SYSTEM MEDYCZNY ZAPRASZA NA SZCZEPIENIE PRZECIWKO GRYPIE.

Dodatkowe informacje uzyskacie Państwo telefonicznie pod numerami 32 797 6000, 603 227 449 lub osobiście w rejestracji przychodni.

W tym roku stosujemy udoskonaloną szczepionkę VaxigripTetra (najnowocześniejszą na rynku, czterowalentną – tzn. zawierającą antygeny 4 podtypów wirusa grypy).

KOSZT SZCZEPIONKI WYNOSI 45 zł - dla Pacjentów zadeklarowanych w naszej poradni POZ kwota ta obejmuje koszt szczepionki oraz koszt kwalifikacji lekarskiej do szczepienia i koszt iniekcji. Dla pozostałych Pacjentów koszt kwalifikacji lekarskiej do szczepienia wynosi 10 zł.

Szczepienia przeciw grypie są szczególnie wskazane:
• u pacjentów z chorobami serca, z cukrzycą, z chorobami płuc, z innymi chorobami przewlekłymi oraz w wieku powyżej 60 roku,
• u osób narażonych zawodowo - sprzedawcy, nauczyciele w szkołach i przedszkolach, pracownicy służby zdrowia, pracownicy obsługi klienta.


katowice

Uprzejmie informujemy, iż uczestniczymy w programie prowadzonym przez Urząd Miasta Katowice: „Program profilaktyki zachorowań na grypę „Słoneczna Jesień”, skierowanym do osób powyżej 65 roku życia zamieszkałych na stałe lub czasowo w Katowicach.

Osoby te mogą w sposób nieodpłatny, zaszczepić się przeciwko grypie w naszej Placówce.